CSO Cugir a mai făcut o victimă în Liga a IV-a este vorba de Curpriom Abrud echipă care rămâne fără victorie în 2013 după eşecul 0-2 cu CSO Cugir.

Ambele echipei au jucat în 10 oameni din minutul 44, Paşca de la oaspeţi şi Lupşan de la gazde au văzut roşu direct după o altercaţie.

Pentru cugireni a marcat George Goronea în minutele 55 şi 90.

CSO Cugir:  Iancău, Tăban, Șuvaina, R. Ștefan, D. Grozav, M.Neagu, D. Goronea, L. Itu, Șuteu, Cârstean și D. Lupșan. Rezerve: R. Lăncrănjan,  A. Ianc, Șandru, F. Pop, Iovănescu, N. Gălean și Oniga.

Cuprirom Abrud: D. Barta,  D. Nemeș, Stan, Buglea, Sularea, Miheț, A. Pașca, D. Burz, Bercea, D. Borza, R. David. Rezerve: Sicoe, Dămian, Petre, Corpade, Mornea, Oaidă, Pleșa.

Tot sâmbătă s-a mai jucat şi Rapid CFR Teiuş – Dalia Sport Daia Română, partidă încheiată 1-1, după ce oaspeţii au deschis scorul prin Morariu de la punctul cu var, iar Popa a egalat cu 10 minute înainte de final prin Popa.

Rapid CFR Teiuş: Costea – Baba, Cerghedean, I. Popa, Nagy, Drăghiciu, I. Domşa, R. Domşa, Goangă, Lazăr, Fl. Baba.

Dalia Sport  Daia Română: Ştef –A. Samoilă, Morariu, Hileagă, Scheau, Muntean, Androne, A. Neag, G. Jurcă, I. Gherman . Au mai jucat: Stoia, Mihalache, Bişboacă, Hăprian.