Volei Alba-BlajCSM București a învins sâmbătă seară Volei Alba Blaj cu scorul de 3-1 ( pe seturi, 21-25, 25-18, 25-18, 25-20) și le-a scuturat serios pe sportivele lui Branko Gajic care nu au mai avut forța de a învinge la București.

Volei Club Alba-Blaj a câștigat primul set de la București, care avea să fie însă și singurul câștigat de către echipa lui Branko Gajic. După setul victorios a urmat o adevărată cădere pentru formația din Blaj, care nu a jucat nimic în cele trei seturi pierdute.

„Atât am jucat și atât am putut astăzi. La cum am jucat astăzi nu puteam obține mai mult din meciul ăsta. Nu sunt supărat, asta e realitatea, n-am arătat ca o echipă care vrea să câștige”, a declarat Sergiu Ștefănescu, președinte Volei Club Alba-Blaj.

Etapa viitoare, Volei Club Alba Blaj va juca acasă cu Unic Piatra Neamț într-o partidă ce va avea loc miercuri, 19 februarie.