CS Navobi Alba Iulia a pierdut 2-9 partida de pe propriul teren cu Vasas Feminina Odorheiu Secuiesc. Pentru albaiulience au marcat Laura Andone şi Alexandra Marian, iar la pauză scorul a fost 2-4 pentru vizitatoare.

Navobi Alba Iulia a prestat unul din cele mai bune jocuri din acest sezon iar greşelile personale ale sportivelor albaiulience au înclinat balanţa în favoarea vizitatoarelor.

„A fost un joc foarte echilibrat în prima repriză, cu un progres deosebit în joc. Cu una sau două excepţii majoritatea au fost erori de portar, probabil a fost demoralizată la prima greşeală. Am mai avut şi noi ocazii, mai puteam marca, dar aşa a mers”, a declarat Silviu Miron, preşedinte CS Navobi Alba Iulia.

CS Navobi Alba Iulia a mizat pe: Cioca – Măneasă, Rancea, Boşteog, Pop, Cristolţean, Marian, Cârpaci, Andone, Barabaş, Drăgoi. Au mai jucat: Holobuţ, Brâmbărean, Stănescu şi Ghiviziu.