CSO Cugir reușește să rămână în coasta liderului Europa, după victoria 2-1, de pe terenul celor de la CIL Blaj. Deși a fost 1-1 la pauză, elevii lui Cătălin Pașcanu au reușit să înscrie imediat și să-și adjudece toate punctele puse în joc.

În minutul 2 al partidei, Bilca de la CIL Blaj l-a surprins pe Conțiu cu un șut centrare care s-a oprit în vinclul porții apărate de goalkeeper-ul CSO-ului.  CSO Cugir a restabilit egalitatea în minutul 31, prin Șuteu, iar în partea secundă Iovănescu și Isac au  punctat pentru victoria cugirenilor.

”A fost un joc la discreția noastră, am luat un gol antologic în minutul 2. A trebuit să plecăm de la 1-0. Am dominat în totalitate, alt șut pe spațiul porții nu au avut. Noi ne jucăm fiecare meci la victorie ”, a declarat Mihai Adrian, președinte CSO Cugir.

Succesul de la Blaj menține echipa din Cugir la un punct în spatele liderului Europa, echipă care aparent va avea parte de un program mai dificil.