Atleta de la CS Unirea Alba Iulia, Mihaela Acatrinei a cucerit medalia de bronz la Campionatele Balcanice, în proba dedicată junioarelor I și a luat astfel prima medalie internațională din carieră.

Sportiva albaiuliană se află la prima medalie internațională, deși se află la a treia participare la o astfel de competiție.  Sportiva pregătită de Gabriel Avram a obținut un timp de 52 de minute și 17 secunde.

Din delegația țării noastre a mai făcut parte și Bianca Molnar, sportivă ce a terminat pe 5 în proba junioarelor doi, traseu ce s-a intins pe 5000 de metri. Ambele sportive sunt pregătite de Gabriel Avram, iar rezultatele obținute sunt mai mutl decât valoroase, mai ales că CS Unirea Alba Iulia nu trece prin cea mai bună perioadă, financiar vorbind,