campionatul muntilor apuseni17 echipe din Apuseni vor participa în  această vară la Campionatul Munților Apuseni, competiție organizată sub egida AJF Alba. Joi, a avut loc ședința de lucru, dar și tragerile la sorți a grupelor și a programului competițional. 

Cele 17 echipe au fost repartizate în patru grupe, trei grupe de patru și una de cinci. Vă prezentăm componența grupelor, dar și programul competiției.

SENIORI

Grupa A
# Echipa M V E I G P
1 Bistra 0 0 0 0 0-0 0
2 Albac 0 0 0 0 0-0 0
3 Vidra 0 0 0 0 0-0 0
4 Ciuruleasa 0 0 0 0 0-0 0
Grupa B
# Echipa M V E I G P
1 Lupșa 0 0 0 0 0-0 0
2 Bucium 0 0 0 0 0-0 0
3 Vadu Motilor 0 0 0 0 0-0 0
4 Avram Iancu 0 0 0 0 0-0 0
5 Horea 0 0 0 0 0-0 0
Grupa C
# Echipa M V E I G P
1 Poiana Vadului 0 0 0 0 0-0 0
2 Sălciua 0 0 0 0 0-0 0
3 Almașu Mare 0 0 0 0 0-0 0
4 Roșia Montană 0 0 0 0 0-0 0
Grupa D
# Echipa M V E I G P
1 Sohodol 0 0 0 0 0-0 0
2 Arieșeni 0 0 0 0 0-0 0
3 Poșaga 0 0 0 0 0-0 0
4 Mogoș 0 0 0 0 0-0 0

COPII

Grupa A
# Echipa M V E I G P
1 Bistra 0 0 0 0 0-0 0
2 Albac 0 0 0 0 0-0 0
3 Vidra 0 0 0 0 0-0 0
4 Ciuruleasa 0 0 0 0 0-0 0
Grupa B
# Echipa M V E I G P
1 Lupșa 0 0 0 0 0-0 0
2 Bucium 0 0 0 0 0-0 0
3 Vadu Moților 0 0 0 0 0-0 0
4 Avram Iancu 0 0 0 0 0-0 0
5 Horea 0 0 0 0 0-0 0
Grupa C
# Echipa M V E I G P
1 Poiana Vadului 0 0 0 0 0-0 0
2 Sălciua 0 0 0 0 0-0 0
3 Almașu Mare 0 0 0 0 0-0 0
4 Roșia Montană 0 0 0 0 0-0 0
Grupa D
# Echipa M V E I G P
1 Sohodol 0 0 0 0 0-0 0
2 Arieșeni 0 0 0 0 0-0 0
3 Posaga 0 0 0 0 0-0 0
4 Mogoș 0 0 0 0 0-0 0

Legenda: M=meciuri jucate; V=victorii; E=egaluri; I=infrangeri; G=golaveraj (+/-); P=puncte

Etape Seniori/Copii

Grupa A

Etapa 1 – sâmbătă, 05.07.2014 – Bistra

ora: 16,00 Ciuruleasa  –  Vidra (Copii)

ora: 17,00 Ciuruleasa  – Vidra

ora: 18,00 Bistra  – Albac (Copii)

ora: 19,00 Bistra  –  Albac

Etapa 2 – duminică, 13.07.2014 – Ciuruleasa 

ora: 16,00 Bistra Ciuruleasa (Copii)

ora: 17,00 Bistra –  Ciuruleasa

ora: 18,00 Albac  – Vidra (Copii) 

ora: 19,00 Albac  Vidra 

Etapa 3 – duminică, 27.07.2014 – Ciuruleasa

ora: 09,00 Albac  Ciuruleasa (Copii)

ora: 10,00 Albac  –  Ciuruleasa

ora: 11,00 Vidra  – Bistra (Copii) 

ora: 12,00 Vidra  –  Bistra 

Grupa B

Etapa 1 –  duminică, 06.07.2014 – Lupșa

ora: 18,00 Horea –  Vadu Moților (Copii)

ora: 19,00 Horea  – Vadu Moților

ora: 20,00 Lupșa  – Bucium (Copii)

ora: 21,00 Lupșa  – Bucium

Avram Iancu – stă

Etapa 2 – duminică, 13.07.2013 – Horea

ora: 09,00 Bucium  –  Horea (Copii)

ora: 10,00 Bucium  –  Horea

ora: 11,00 Vadu Moților  – Avram Iancu (Copii)

ora: 12,00 Vadu Moților  –  Avram Iancu

Lupșa – stă

Etapa 3 – sâmbătă, 19.07.2014 – Avram Iancu

ora: 16,00 Vadu Moților Lupșa (Copii)

ora: 17,00 Vadu Moților  –  Lupșa

ora: 18,00 Avram Iancu  – Horea (Copii)

ora: 19,00 Avram Iancu  –  Horea

 Bucium – stă

Etapa 4 – duminică, 27.07.2014 – Lupșa

ora: 09,00 Avram Iancu  –  Bucium (Copii)

ora: 10,00 Avram Iancu  –  Bucium

ora: 11,00 Horea  Lupșa (Copii)

ora: 12,00 Horea  –  Lupșa

Vadu Moților – stă

Etapa 5 – duminică, 03.08.2014 – Cărpeniș

ora: 16,00 Lupșa   –   Avram Iancu (Copii)

ora: 17,00 Lupșa  Avram Iancu

ora: 18,00 Bucium  –  Vadu Moților (Copii)

ora: 19,00 Bucium  – Vadu Moților

Horea – stă

 

Grupa C

Etapa 1 – duminică, 06.07.2014 – Cărpeniș

ora: 16,00 Roșia Montană   –  Almașu Mare (Copii)

ora: 17,00 Roșia Montană  –  Almașu Mare

ora: 18,00 Poiana Vadului –  Sălciua (Copii)

ora: 19,00 Poiana Vadului   –  Sălciua

Etapa 2 – duminică, 13.07.2014 – Sălciua

ora: 16,00 Poiana Vadului  Lupșa (Copii)

ora: 17,00 Poiana Vadului  – Lupșa

ora: 18,00 Sălciua  –  Almașu Mare (Copii)

ora: 19,00 Sălciua  – Almașu Mare

Etapa 3 – duminică, 27.07.2014 – Ciuruleasa

ora: 16,00 Sălciua   Roșia Montană (Copii)

ora: 17,00 Sălciua  –  Roșia Montană

ora: 18,00 Almașu Mare  –  Poiana Vadului (Copii)

ora: 19,00 Almașu Mare   – Poiana vadului

Grupa D

Etapa 1 – duminică, 06.07.2014 – Bistra

ora: 09,00 Mogoș  –  Poșaga (Copii)

ora: 10,00 Mogoș  –  Poșaga

ora: 11,00 Sohodol  –  Arieșeni (Copii)

ora: 12,00 Sohodol  –  Arieșeni

Etapa 2 – duminică, 13.07.2014 – Ciuruleasa

ora: 09,00 Sohodol  – Mogoș (Copii)

ora: 10,00 Sohodol  – Mogoș

ora: 11,00 Arieșeni  – Poșaga (Copii)

ora: 12,00 Arieșeni  – Poșaga

Etapa 3 – duminică, 27.07.2014 – Lupșa

ora: 16,00 Arieșeni –  Mogoș (Copii)

ora: 17,00 Arieșeni  –  Mogoș

ora: 18,00 Poșaga  –  Sohodol (Copii)

ora: 19,00 Poșaga  –  Sohodol

NOTĂ: După faza grupelor, va avea loc o ședință de lucru, în data de 4 august 2014 – ora 17.00 (locația va fii anunțată în săptămâna 28 iulie -1 august), pentru stabilirea terenurilor unde se vor disputa sferturile de finală, semifinalele și finalele CMA 2014!

Sferturi de finală – duminică, 10 august 2014:

  • Joc 1: A1 – B2 
  • Joc 2: A2 – B1 
  • Joc 3: C1 – D2
  • Joc 4: C2 – D1

Semifinale – duminică, 17 august 2014: Echipele calificate din sferturi, conform criteriului: Joc 1 (A1-B2) – Joc 3 (C1-D2)  prima semifinală, Joc 2 (A2-B1) – Joc 4(C2-D1) a doua semifinală;

Finalele și festivitatea de premiere, pentru ediția a V-a – 23/24 august 2014 (sâmbătă, sau duminică) – se va stabili ziua desfășurării, la ședința de lucru din 4 august 2014!

 
 
 

Publicitate

Publicitate