Trupa antrenată de Ovidiu Barna a părăsit Cupa României, după ce  a pierdut, miercuri, la 11 metri partida cu Unirea Florești. Arena Alba Iulia  a condus de două ori, dar s-a văzut de fiecare dată egalată de gruparea din Liga a III-a.

Arena s-a ținut bine în prima repriză, când scorul a fost „alb”, 0-0. În repriza secundă, formația care evoluează la Mihalț a deschis scorul prin Marcu din 11 metri, dar s-a văzut egalată de ex-uniristul Kelemen.

Căpitanul echipei, Bucur a reușit să-i readucă pe albaiulieni în avantaj, dar a durat doar două minute, deoarece Popa a restabilit egalitatea.

După 90 de minute, scorul a fost egal, 2-2, iar după cele două reprize de prelungiri s-a menținut egalitate, astfel că s-a trecut la executarea loviturilor de departajare. Pentru Arena au ratat Brânză și Bucur, iar pentru Unirea Florești, Pal.

În urma înfrângerii din Turul III al Cupei României, Arena a părăsit competiția.

Arena: Ov. Barna – Pop, M. Micu, Neagu, Boancheş, Eşanu, Bucur, Marcu, M. Florea, D. Florea, Brânză.