CS Zlatna nu a reușit să treacă de echipa din Liga a IV-a, Europa Alba Iulia. Elevii lui Dorel Mureșan au fost conduși la pauză cu 2-0, dar au revenit în partea secundă și au restabilit egalitatea, din două penalty-uri.

Apetri și Cristea au marcat pentru Europa Alba Iulia, echipă pentru care a evoluat și ex-uniristul Gabriel Rotaru. Grație celor două goluri, Europa a condus la pauză cu 2-0, dar în partea secundă ”aurarii” și-au revenit, reușind să încheie partida la egalitate. Pentru CS Zlatna au marcat  Pop și Rusu.

Partida a fost oprită pe final, din cauza unei încăierări generale. Potrivit ”europenilor”, V. Dîrjan de la CS Zlatna ar fi adresat injurii unui fotbalist de la Europa, fapt ce a dus la întreruperea partidei.

Iată cele două distribuții utilizate de antrenorii echipelor.

Europa Alba Iulia: G. Rotaru – Haiduc, Andrea, Sg. Oara, Circov – Bratima, Hârciagă, B. Cristea, A. Apetri – M. Cristea, A. Gherman (au mai intrat Ştef, Cotoară, A. Ponoran, Cecălăcean, Ov. Moldovan). Antrenor: Alin Hăncaș.

CS Zlatna: Târziu – P. Pop, Al. Man, Marian, G. Toma – A. Câmpean, Kopandi, Morar, Oct. Drăgan – C. Suciu, Sg. Pop. Au mai jucat: Cocârcă, I. Marian, Tămăşan, Sucală, Mânecan, M. Rusu, P. Dârjan, A. Lăcătuş, Cucuruzan.