Mjilocaşul albaiulian Nicuşor Stanciu a fost rezervă în partida de pe „Naţional Arena”, unde Steaua Bucureşti a jucat returul cu Dinamo Tbilisi, formaţie cu care gruparea din „Ghencea” a remizat 1-1, dar s-a calificat în Play-off-ul Champions League.

Stanciu a bifat o repriză, acesta fiind introdus la pauză de Laurenţiu Reghecampf l-a introdus pe Stanciu în locul lui Mihai Pintilii.

Prestaţia lui Nicuşor Stanciu nu a fost deloc rea, iar albaiulianul este cu sufletul la gură, deoarece urmează ca echipa lui să-şi afle adversara din play-off-ul Uefa Champions League.

Nicuşor Stanciu a fost vândut de Unirea Alba Iulia la FC Vaslui, formaţie care l-a cedat la Steaua pentru 800.000 de euro. Albaiulianul a fost crescut de Alexandru Kalanyos, tehnician ce s-a aflat marţi pe Arena Naţională unde şi-a văzut elevul la lucru.