Sfârșitul de săptămână s-a dovedit a fi excelent pentru albaiulienii care evoluează în Liga a II-a sau chiar în prima divizie. Aflat la Voința Sibiu sub formă de împrumut, atacantul albaiulian Andrei Zăgrean a reușit să marcheze pentru Voința Sibiu în remiza 1-1 cu Petrolul Ploiești.

Andrei Zăgrean a deschis scorul în minutul 6, după ce a tras din afara careului peste portarul Vasili Hamutovski. Golul marcat de atacantul albaiulian avea să fie una dintre puținele faze periculoase ale acestuia.

”Pentru noi, toate meciurile sunt grele, nu avem momente de relaxare”, a declarat, pentru Digisport.ro, Andrei Zăgrean.

În minutul 71, Andrei Zăgrean a fost înlocuit de antrenorul Alexandru Pelici, cu Lukanovic. Pentru Voința Sibiu au mai evoluat și Răzvan Dâlbea și Daniel Tătar.