IMG_6377Metalurgistul Cugir a pierdut a doua partidă din play-off, contra celor de la Șoimii Pâncota, la capătul unui meci în care cugirenii au avut câteva ocazii de a marca, dar și un gol anulat.

Șoimii Pânăcota au deschis scorul în minutul 17 printr-o lovitură de cap, iar mai apoi atât goalkeeper-ul cugirenilor, cât și cel al gazdelor au avut intervenții salvatoare.

În minutul 90 Iovănescu a restabilit egalitatea, dar cugirenii nu s-au bucurat de gol prea mult deoarece în minutul 90+4 Alin Mihai a adus victoria gazdelor.

Metalurgistul Cugir: Tiut – Trășcan, Schuller, Potopea, Cristea – Șuteu, Itu, Negură, Oara, I. Radu, Cârstean. Antrenor: Marius Opric

Totuși, Metalurgistul Cugir nu a ieșit din cărțile promovării mai ales că și Național Sebiș a pășit greșit, remizând 0-0 cu FCM Baia Mare. Etapa viitoare, echipa lui Opric, va primi vizita formației CS Ineu, într-o partidă ce va ava loc pe stadionul „CSO”.