Asociația Județeană de Fotbal Alba a făcut ieri delegările pentru meciurile din Cupa României. Meciurile se vor disputa miercuri, 16 octombrie, de la ora 15.00, cu excepția confruntării dintre AS Progresul Fărău şi AS Partizanii Sînmiclăuș, care s-a reprogramat pentru joi, ora 16.00.

În prima etapă care s-a desfășurat pe 22 septembrie s-au marcat nu mai puțin de 118 goluri, 21 de echipe reușind astfel să treacă mai departe în urma victoriilor. Din toate cele 21 de partide, doar două echipe (AS Crăciunelul de Jos și AS Dacia Mihalț) au izbutit să se califice după loviturile de departajare.

Progresul Fărău, Partizanii Sînmiclăuș, AS Pănade, Viitorul Biia, CIL Blaj, Unirea Cergău, Dacia Mihalț, AS Crăciunelul de Jos, Voința Stremț, AFC Micești, Viitorul Tărtăria, CSO Cugir, Limbenii Limba, Del Dodo Alba Iulia, ACS Băgău, Fortuna Lunca Mureșului, Hidromecanica Șugag, Colorado Șpring, Mureșul Gâmbaș și Național Rădești sunt formațiile care se vor lupta pentru un loc în faza a III-a, fază în care Independența Cut este deja calificată.

În etapa a III-a, pe lângă cele 11 formații de Liga a V-a, vor intra ultimele 5 echipe clasate anul trecut în Liga a IV-a (Metalul Aiud, Energia Săsciori, Inter Ciugud, Arena Alba Iulia, Rapid CFR Teiuș), alături de cele două nou-promovate (Industria Galda de Jos și Mureșul Vințu de Jos). Data disputării etapei cu numărul trei va fi stabilită ulterior, de către Comisia Competiții.

Vezi toate meciurile și ce brigăzi de arbitri vor conduce partidele:

 

Echipe

Arbitru central

Tușier A1

Tușier A2

AS Pănade

Viitorul Biia

Damian Adrian(Blaj) Nemeș Gavrilă(Blaj) Mărginean Marius(Blaj)

AS Prograsul Fărău

AS Partizanii Sînmiclăuș

Orlea Răzvan(Aiud) Andreea Ionuț(Aiud) Coltor Claudiu(Aiud)

AS CIL Blaj

AS Unirea Cergău

Costin Vasile(Alba Iulia) Nicola Andrei(Alba Iulia) Roșu Ioan(Alba Iulia)

AS Dacia Mihalț

AS Crăciunelul de Jos

Nemeș Dan(Abdrud) Nistor Daniel(Zlatna) Oana Iulian(Zlatna)

AS Voința Stremț

AS FC Micești

Balea Horațiu(Bistra) Barb Ioan(Aiud) Pașca Ioan(Bistra)

AS Viitorul Tărtăria

CSO Cugir

Aron Corneliu(Alba Iulia) Costea Cătălin(Alba Iulia) Popa Claudiu(Alba Iulia)

AS Limbenii Limba

AS Del Dodo Alba Iulia

Uleșan Robert(Alba Iulia) Man Cristian(Alba Iulia) Jurjiu Mădălin(Alba Iulia)

ACS Băgău

AS Fortuna Lunca Mureșului

Georgiu Csomin(Aiud) Sîrbu Aurelian(Aiud) Sîrbu Andrei(Aiud)

AS Hidromecanica Șugag

AS Colorado Șpring

Tira Mihai(Alba Iulia) Vodă Alexandru(Alba Iulia) Popa Daniel(Alba Iulia)

AS Mureșul Gâmbaș

AS Național Rădești

Maier Iacob(Ocna Mureș) Orga Mădălin(Ocna Mureș) Szabo Robert(Ocna Mureș)

 

 
 
 

Publicitate

Publicitate